Otázky a odpovědi

Fragen und Antworten
1. Délka odvlhčování?

Zpravidla na vysušení po havárii škody potřebujeme časový prostor mezi 14 a 21 dny. Doba vysoušení je závislá na stupni průniku vlhkosti, příslušném stavebním materiálu a reálnou dobou chodu příslušného vysoušecího zařízení.

2. Hlučnost při odvlhčování?

Použití odvlhčovačů je spojeno s určitým hlukem. Lze sice změřit hlučnost přístrojů a na vyžádání Vám rádi sdělíme tyto hodnoty v dB (A), ale jelikož naše ucho není měřicí přístroj, ale smyslový orgán, subjektivní dojem může být u každého zcela jiný.

Naše zařízení jsou opatřena zvukovou izolací, čím větší však výkon přístroje mají, tím stoupá i jejich hlučnost. Samozřejmě,  že se snažíme, aby hluk, který zařízení produkují, byl tak nízký, jak jen je to možné.

3. Jak často se musí voda vyprazdňovat?

Jak často je třeba vyprazdňovat sběrný zásobník na vodu u kondenzačního odvlhčovače, závisí na okolních podmínkách, na teplotě, vzdušné vlhkosti, na výkonu instalovaného odvlhčovacího zařízení a velikosti zásobníku na vodu.

Ve velmi vlhkých prostorách, s přibližně 90% relativní vlhkostí vzduchu, je třeba sběrný zásobník na vodu vyprazdňovat asi 2 až 3 krát denně. Naše zařízení jsou v základním vybavení instalována s pojistkou proti přetečení.

Hladina vody v integrovaném sběrném zásobníku kondenzačního odvlhčovače je hlídána pomocí plováku. Pokud tento plovák dosáhne určité výšky hladiny vody ve sběrném zásobníku, sepne kontaktní spínač a odvlhčovač se automaticky vypne. Tudíž nevznikne žádný problém, pokud nevyprázdníte sběrný zásobník na vodu (s ohledem na to, že však během této doby přístroj nevysouší!).

Kromě toho se nabízí, dle místních podmínek, možnost odvodu kondenzátu hadicí přímo do odpadu, respektive použití kondenzačního odvlhčovače s čerpadlem pro automatické vyprazdňování.

4. A co spotřeba energie?

Vzhledem k tomu, že většina našich odvlhčovačů má počítadlo motohodin, znamená to, že může být zaznamenávána doba použití zařízení a vypočtena průměrná spotřeba elektrické energie v kW. Po ukončení vysoušecích prací od nás obdržíte celkový přehled spotřeby elektrické energie za daná zařízení. Tento dokument můžete předložit Vaší energetické společnosti jako potvrzení pro mimořádné zvýšení spotřeby v důsledku havárie vody. Tím se zohlední výpočet spotřeby pro následující rok.

Tuto informaci o spotřebě energie můžete rovněž předložit ve vaší pojišťovně nebo na správě majetku u vedení BD, SVJ ap.

tl_files/images/3dm/Diverses/Stromzaehler-Fotolia_53777923_XS.jpg