asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení a sanace po vodovodní havárii, způsobené poruchou na rozvodu tlakové vody v technické místnosti


Následkem poruchy na rozvodu tlakové vody v technické místnosti směrem do garáže došlo ke značnému zatečení do skladeb podlah v technické místnosti a ca do poloviny garáže. Přiléhlé zdivo bylo zasaženo do výšky až 80 cm. Majitel nahlásil pojistnou událost na svoji pojišťovnu, ta nás oslovila s požadavkem na kontrolu stavu a navržení dalšího postupu. Kompletní realizace, vysoušení, uvedení do původního stavu následně proběhla po nahlášení na pojišťovnu jako pojistná událost z pojištění majetku.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Při první prohlídce již byla majitelem zhotovená sonda v podlaze, ve skladbě naměřena vlhkost 3x převyšující hodnoty vyhovující a minerální vata byla kompletně mokrá. Vzhledem k malé ploše se podlaha v technické místnosti (6m2) kompletně demontovala, tatáž skladba v garáži byla již vysoušena pomocí vysokotlakých turbín pro vysoušení podlahových izolací, kde se nachází polystyren nebo minerální vata. Před vysoušením proběhly přípravné práce, včetně nedestruktivního vyjmutí dlažby (zde vždy hrozí riziko prasknutí)

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

Před vlastním vysoušením bylo nutné demontovat kompletní skladbu podlah v technické místnosti a demontovat omítku ze silně zasaženého zdiva.

3/ Vysoušení

Vysoušení probíhalo pomocí kondenzačních vysoušečů a ventilátorů + dodatečně posíleno o infrapanely, podlahové izolace v garáži vysoušeny pomocí vysokotlaké turbíny. V garáži proběhlo nedestruktivní vyjmutí dlažby před návrty (zde hrozí riziko prasknutí 50:50) V průběhu vysoušení je zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách. Vysoušení zdiva přiléhající k obytné části, muselo být posíleno pomocí infrapanelů a výhřených tyči + demontována spodní část omítky v pracovně.

4/ Po ukončení vysoušení byly zahájeny kompletace – opravy pro uvedení do původního stavu (nové podlahy, opravy omítek, pokládka dlažby, výmalba apod.) nová podlaha v technické místnosti, včetně pokládky dlažby

mazanina v garáži byla s novou mazaninou v technické místnosti spojena pomocí navrtaných tyčí. Na přechodu do garáže bylo dodatečně zpevněno pomocí sponkování, v garáži proběhla lokální výměna nedestruktivně vyjmuté dlažby, montáž soklů a výmalba

5/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání)

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou. Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.