asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení staveb a objektů


Vysoká vlhkost na stěnách má za následek vznik plísní, vlhkostních map atd. Jako první co je důležité provést je přírodní větrání zasažených prostor. V případě, že se větráním vlhkost stěn nesníží, kontaktujte naši společnost DRYSTAR a my Vám s tím pomůžeme. Provedeme prohlídku, specifikujeme vhodný typ vysoušecího zařízení pro daný vysoušecí prostor. Cílem stavebního vysoušení bude trvalé snížení vlhkosti ve zdivu. Pro vysoušení zdiva se používají kondenzační a adsorbční odvlhčovače, ventilátory, infra zařízení, dále vysoušeče (elektrické, naftové).

Při vysoušení staveb je důležité kompletní uzavření stavebních otvorů (okna, dveře) daného vysušovaného prostoru. V případě, že se vysoušení provádí v zimním období, je nutné zvýšit teplotu vysušovaného prostoru. Dále ze strany stavby je potřeba zajistit přívod elektrické energie a dostatečnou výši jističe.

Kondenzační odvlhčovače

Tyto odvlhčovače se využívají pro vysoušení vlhkého vzduchu v uzavřeném prostoru. Nasátý vlhký vzduch do zařízení se na výparníku ochladí pod rosný bod, kde se poté kondenzuje vodní pára ve vodu, která postupně odkapává do nádoby popř. se odčerpává do kanalizace pomocí čerpadla zabudovaného v odvlhčovači. Výkon kondenzačních odvlhčovačů jsou závislý na okolní teplotě a vzdušné vlhkosti.

Ventilátory

Adsorbční odvlhčovače

Adsorpční odvlhčovače využívají v prostorech, kde je příliš nízká teplota vzduchu. Například sklepy, nezateplené garáže atd. Adsorbční odvlhčovač napojený na turbínu podlahové izolace je schopen vysoušet i v zimním období střešní pláště. Adsorbční odvlhčovač nám udržuje potřebnou teplotu a vlhkost vháněného vzduchu do vysoušecího prostoru.

Horkovzdušné vysoušeče

Horkovzdušné vysoušeče zvyšují teplotu vzduchu v prostoru a díky tomu i pohlcuje vlhkost, která se postupně odpařuje z daných materiálu ve vysoušeném prostoru. Vlivem zvýšení teploty v prostoru doporučujeme 3x denně vyvětrat. Mohou se použít elektrické agregáty, naftové agregáty s přímým i nepřímým spalováním.

Infralampy, infrapanely, výhřevné keramické tyče

Infračervené lampy, infrapanely a výhřevné keramické tyče se používají pro vysoušení stěn do tloušťky cca 50 cm. Principem vysoušení pomocí této technologie je zahřívání molekul vody ve stěně, která se postupně z těchto materiálů vypaří do prostoru.

Adresa sídla a půjčovny:
DRYSTAR s.r.o.
K pérovně 1513/10
Praha 10 – Hostivař

Pro naše zákazníky dále zajišťujeme:

  • dopravu vysoušecí techniky na požadované místo (cena na vyžádání)
  • odbornou montáž (cena na vyžádání)
  • proškolení obsluhy přístrojů

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.