Vysoušení staveb a zdiva

ikona Stavba a objekty - Drystar.cz

Vysoká vlhkost na stěnách má za následek vznik plísní, vlhkostních map atd. Jako první co je důležité provést je přírodní větrání zasažených prostor. V případě, že se větráním vlhkost stěn nesníží, kontaktujte naši společnost DRYSTAR a my Vám s tím pomůžeme. Provedeme prohlídku, specifikujeme vhodný typ vysoušecího zařízení pro daný vysoušecí prostor. Cílem stavebního vysoušení bude trvalé snížení vlhkosti ve zdivu. Pro vysoušení zdiva se používají kondenzační a adsorbční odvlhčovače, ventilátory, infra zařízení, dále vysoušeče (elektrické, naftové).

Při vysoušení staveb je důležité kompletní uzavření stavebních otvorů (okna, dveře) daného vysušovaného prostoru. V případě, že se vysoušení provádí v zimním období, je nutné zvýšit teplotu vysušovaného prostoru. Dále ze strany stavby je potřeba zajistit přívod elektrické energie a dostatečnou výši jističe.

 

Kondenzační odvlhčovače

Tyto odvlhčovače se využívají pro vysoušení vlhkého vzduchu v uzavřeném prostoru. Nasátý vlhký vzduch do zařízení se na výparníku ochladí pod rosný bod, kde se poté kondenzuje vodní pára ve vodu, která postupně odkapává do nádoby popř. se odčerpává do kanalizace pomocí čerpadla zabudovaného v odvlhčovači. Výkon kondenzačních odvlhčovačů jsou závislý na okolní teplotě a vzdušné vlhkosti.

A_3000_300x390.jpg
A_165_300x390.jpg
afa1_300x390.jpg

Adsorbční odvlhčovače

Adsorpční odvlhčovače využívají v prostorech, kde je příliš nízká teplota vzduchu. Například sklepy, nezateplené garáže atd. Adsorbční odvlhčovač napojený na turbínu podlahové izolace je schopen vysoušet i v zimním období střešní pláště. Adsorbční odvlhčovač nám udržuje potřebnou teplotu a vlhkost vháněného vzduchu do vysoušecího prostoru.

adsobcni_odvlhcovac.jpg

Horkovzdušné vysoušeče

Horkovzdušné vysoušeče zvyšují teplotu vzduchu v prostoru a díky tomu i pohlcuje vlhkost, která se postupně odpařuje z daných materiálu ve vysoušeném prostoru. Vlivem zvýšení teploty v prostoru doporučujeme 3x denně vyvětrat. Mohou se použít elektrické agregáty, naftové agregáty s přímým i nepřímým spalováním.

15kw_topidlo_300x225.jpg
topidlo_h40_300x225.jpg

Infralampy, infrapanely, výhřevné keramické tyče

Infračervené lampy, infrapanely a výhřevné keramické tyče se používají pro vysoušení stěn do tloušťky cca 50 cm. Principem vysoušení pomocí této technologie je zahřívání molekul vody ve stěně, která se postupně z těchto materiálů vypaří do prostoru.

zarice1_300x171.jpg
zarice2_300x171.jpg

Adresa sídla a půjčovny:
DRYSTAR s.r.o.
K pérovně 1513/10
Praha 10 – Hostivař

Pro naše zákazníky dále zajišťujeme:

  • dopravu vysoušecí techniky na požadované místo (cena na vyžádání)
  • odbornou montáž (cena na vyžádání)
  • proškolení obsluhy přístrojů

nezávazná poptávka

časté dotazy

1/ Jak dlouho trvá vysoušení?

Průměrná doba vysoušení z již více jak dvacetileté praxe se v průměru pohybuje od 14 do 21 dní, vše záleží na stupni zasažení, jak dlouho docházelo k úniku vody, dále na skladbě podlah stropů apod. Pro bližší informace volejte prosím na naší zákaznickou linku 1202 a následně se Vám ozve technik.

2/ JAK VYSUŠIT ZDIVO?

Se zvýšenou vlhkostí Vám pomohou odvlhčovače/vysoušeče v kombinaci s ventilátory. Kondenzační vysoušeč nasává vlhký vzduch, který je následně kondenzován ve vodu a skapává do nádobky, ventilátory urychlí proces vysoušení o 30-40%. Vysoušeče mají hydrostat, kterým se dá nastavit požadovaná vlhkost, která je nadále udržována, vhodné i např. do sklepních prostor, kde není možné zajistit ventilaci nebo dochází trvale ke vzlínání zemní vlhkosti, tím se zamezí kondenzaci vodních par a vzniku plísní. Veškeré zařízení na půjčení naleznete v sekci půjčovna….

3/ Jaký je rozdíl mezi vysoušečem a odvlhčovačem?

V principu žádný, jedná se o ten samí přístroj, pro který se užívají oba výrazy.

Kontakt