asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení podlahových izolací


VYSOUŠENÍ ZVUKOVĚ-TEPELNÝCH IZOLACÍ V PODLAHÁCH A STŘEŠNÍCH PLÁŠŤŮ

Podlahové izolace

Jestliže dojde k vodovodní havárii a voda nateče pod izolaci podlahy (polystyren, vata, atd.) je nutné vždy použít technologii pro vysoušení podlahových izolací. Touto technologií zachráníme kompletní demontáže potěru, polystyrenu, hadicového topného systému.

Principem vysoušení je navrtávání podlahy (beton, anhydrit) otvory v průměru 5 cm a vzdáleností cca 2 až 2,5 m od sebe v celé ploše vysoušeného prostoru. Jestliže je na podlaze dlažba, která má dostatečnou šířku spáry, jsme schopni dlažbu nedestruktivně demontovat před navrtáváním podlahy. Polystyren, či vata se vydlabává ručně, aby se nepoškodila izolace betonové desky. Vháněný vzduch do podlahy se pod tlakem rozšiřuje v celé ploše vysoušeného prostoru. Nasáty vlhký vzduch v podlaze se pomocí dilatací u stěn a odfukovacích otvorů dostane zpět do volného prostoru, kde se pomocí kondenzačního odvlhčovače popř. vlhký vzduch kondenzuje popř. se vyvětrá okny mimo vysoušený prostor. Tímto způsobem bude docházet k postupnému vysušování v podlaze. V případě, že se vyskytuje v podlaze voda, tak se voda nejprve odsaje pomocí vodního vysavače (menší množství vody), popř. pomocí tzv. SETU turbín a vodních oddělovačů. Tím se urychlí proces vysoušení. Doba vysoušení podlahových izolací trvá cca 14 až 21 dní.Ve velmi starých domech se většinou nacházejí v podlahách násypy. Společnost DRYSTAR určí zda nebude efektivnější podlahy vybourat, násyp odstranit a podlahy dát poté do původního stavu. U těchto typu materiálů v podlaze (násypy) může po vysoušení podlahových izolací (násypu) dojít ke vzniku zbytkového vlhkosti, která vzlíná zpět do již vysušených materiálů (podlahy, stěny).

Střešní izolace

Při vysoušení střešních plášťů je nutné provést přesné plošné změření vlhkosti. Jakmile se určí mapa vlhkosti v plášti, tak se určí počty foukacích a odfukovacích komínků, kterými se bude vhánět předsušený vzduch do skladby střechy, Princip vysoušení je stejný jako u vysoušení podlahových izolací. Komínky se instalují u střech cca 3 až 5 m od sebe, dle typu střechy. Průměry a hloubku instalovaných komínků určí zástupce společnosti DRYSTAR. Tlaky zařízení jsou seřízeny tak, aby nedocházelo k poškození vnější vrstvy pláště. Instalaci komínků si provádí klient sám, popř. jim určená izolaterská firma. Komínky musí být dobře zaizolované a musí být odstraněny další případné vady na střeše, aby nedocházelo při vysoušení k opětovnému, postupnému zatékání do střešního pláště. Vysoušení musí probíhat 24 hodin denně, bez vypnutí z elektrického proudu.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.