Odvhlčovače

ikona Odvlhčovače - Drystar.cz

SPRÁVNA VOLBA ODVLHČOVAČE

Kondenzační odvlhčovače

Jestliže máte doma vodovodní havárii a chcete vysoušet správnou technologií, zabránit rozšíření další škody, postupujte takto:

- Změřte si rozměry jednotlivých vysušovaných prostor (m2, m3), teplotu a vzdušnou vlhkost.

Každý typ kondenzačního odvlhčovače má své technické parametry. Dle těchto parametrů si zvolte správný kondenzační odvlhčovač. Dá se říct, jestliže zvolíme odvlhčovač s vyšším výkonem, urychlíme čas vysoušení. Doporučujeme k odvlhčovači instalovat ventilátor pro lepší cirkulaci vlhkého vzduchu v místnosti a tím i urychlení procesu. Standardně kondenzační odvlhčovače pracují při teplotách nad 15°C. Můžeme teplotu v místnosti zvednout topením (přímotop, či jiné). Kondenzační odvlhčovače mají nádobu, do které odkapává kondenzát. Nádobu je nutné 2x až 3x denně vylévat. Naše kondenzační odvlhčovače mají zabudované čerpadlo pro odvod kondenzátu rovnou do kanalizace. V případě velmi nízkých teplot se používají adsorbční odvlhčovače.

A_165_300x390.jpg
A_3000_300x390.jpg
afa1_300x390.jpg

Adsorpční odvlhčovače

Se používajípro vysoušení prostor s nízkou teplotou vzduchu. Jedná se většinou o sklepní prostory, suterény atd. Tuto variantu vysoušení musí správně určit náš obchodně technický zástupce.

Jedná se o složitější technologický proces vysoušení, kde je nutná odborná specifikace počtu zařízení atd.

Adsorpční odvlhčovače se dají propojit s turbínami na vysoušení podlahových izolací a tím i zlepšit vlastnosti, cirkulaci vháněného předsušeného vzduchu. Toto propojení se nejčastěji používá u nepodsklepených domů, střech.

 

adsobcni_odvlhcovac.jpg

Adresa sídla a půjčovny:
DRYSTAR s.r.o.
K pérovně 1513/10
Praha 10 – Hostivař

Provozní doba půjčovny:
PO – ČT 7.00 – 17.00
PÁ 7.00 – 14.30
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel. objednávky / dotazy: 261 711 816

Pro naše zákazníky dále zajišťujeme:

  • dopravu vysoušecí techniky na požadované místo (cena na vyžádání)
  • odbornou montáž (cena na vyžádání)
  • proškolení obsluhy přístrojů

nezávazná poptávka

časté dotazy

1/ Jak dlouho trvá vysoušení?

Průměrná doba vysoušení z již více jak dvacetileté praxe se v průměru pohybuje od 14 do 21 dní, vše záleží na stupni zasažení, jak dlouho docházelo k úniku vody, dále na skladbě podlah stropů apod. Pro bližší informace volejte prosím na naší zákaznickou linku 1202 a následně se Vám ozve technik.

2/ JAK VYSUŠIT ZDIVO?

Se zvýšenou vlhkostí Vám pomohou odvlhčovače/vysoušeče v kombinaci s ventilátory. Kondenzační vysoušeč nasává vlhký vzduch, který je následně kondenzován ve vodu a skapává do nádobky, ventilátory urychlí proces vysoušení o 30-40%. Vysoušeče mají hydrostat, kterým se dá nastavit požadovaná vlhkost, která je nadále udržována, vhodné i např. do sklepních prostor, kde není možné zajistit ventilaci nebo dochází trvale ke vzlínání zemní vlhkosti, tím se zamezí kondenzaci vodních par a vzniku plísní. Veškeré zařízení na půjčení naleznete v sekci půjčovna….

3/ Jaký je rozdíl mezi vysoušečem a odvlhčovačem?

V principu žádný, jedná se o ten samí přístroj, pro který se užívají oba výrazy.

Kontakt