RealizaceVYSOUŠENÍ A SANACE PO VODOVODNÍ HAVÁRII, ZPŮSOBENÉ PORUCHOU NA ROZVODU VODY V PODLAZE

ikona Porucha na rozvodu vody v podlaze ... - Drystar.cz

DRYSTAR zajistil kompletní servis při celkové realizaci od A-Z (přípravné práce-vysoušení-uvedení do původního stavu), rovněž pomohl při jednání s pojišťovnou.

Porucha na rozvodu tlakové vody (SV) v podlaze způsobila zatečení do skladeb podlah ve více jak 80% podlahové plochy půdorysu domu, což se začalo projevovat vlhkostí na stěnách od podlahy do výšky ca 20-30cm (místy až 80 cm) a dále se rychle rozšiřovalo do dalších místností, kde vzlínala vlhkost do zdiva. V důsledku vodovodní škody bylo nutné demontovat vynilovou podlahu, kuchyňskou linku apod. Po nahlášení škody na pojišťovnu, nás na doporučení pojišťovny, jako partnerské firmy, kontaktoval majitel, který nejprve zvažoval, že si uvedení do původního stavu bude z části zajišťovat sám, nakonec jsme se domluvili, že náš tým profesionálů zajistí potřebnou koordinaci všech řemesel (truhlář, plynař, podlahář, zednické, malířské profese ap.), abychom vše stihli dokončit a předat do vánoc! Na uvedení do původního stavu po vysoušení byl velmi krátký čas (ca 16 dní), nakonec se vše podařilo stihnout včas.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání
(včetně průběžné fotodokumentace z realizace)

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením prací jsme se s klientem domluvili na veškerích postupech, součinnosti, ap., které budou v průběhu realizovány. Včetně připravy podrobného denního harmonogramu prací, aby na sebe jednotlivé činnosti přesně navazovaly, včetně technologických pauz.

1-01.png

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

Před vlastním vysoušením bylo nutné částečně demontovat kuchyňskou linku, ale zachovat z části její funkci, demontáž vinylové podlahy, zaměřit plísní zasažené části zad skříní, atd.

1-02.png

3/ Vysoušení

Vysoušení probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. Před navrtání podhy bylo detekováno podlahové topení termokamerou. Návrty jsou provedeny jen v mazanině, polystyren je vydlabán ručně. V průběhu vysoušení byla zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

1-03.png

4/ Po ukončení vysoušení byly obratem zahájeny kompletace - opravy pro uvedení do původního stavu (příprava podlahy pro pokládku vinylu, odpojení plynu, opravy omítek, pokládka vinylu, dem/mont kuchyně, nová pracovní deska, výmalba apod. )

broušení podlahy, nivelační stěrka - připrava před pokládkou vinylu, oprava prasklé mazaniny sponkováním

1-04.png

pokládka vinylu, olištování a výměna 6ks navrtané dlažby na chodbě a v technické místnosti, zde byl formát 80*40cm - nelze nedestruktivně vyjmout, výmalba, napojení plynu včtně revize!

1-05.png

4/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání)

1-06.png

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou.

Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

Působíme po celé ČR, kompletní služby pro Vás zajišťujeme od A- Z.

Váš tým profesionálů:

logo drystar no bg 3

 

 

Volejte non-stop:  phone 1202

Kontakt