asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Porucha na rozvodu vody v podlaze


Porucha na rozvodu tlakové vody (SV) v podlaze způsobila zatečení do skladeb podlah ve více jak 80% podlahové plochy půdorysu domu, což se začalo projevovat vlhkostí na stěnách od podlahy do výšky ca 20-30cm (místy až 80 cm) a dále se rychle rozšiřovalo do dalších místností, kde vzlínala vlhkost do zdiva. V důsledku vodovodní škody bylo nutné demontovat vynilovou podlahu, kuchyňskou linku apod. Po nahlášení škody na pojišťovnu, nás na doporučení pojišťovny, jako partnerské firmy, kontaktoval majitel, který nejprve zvažoval, že si uvedení do původního stavu bude z části zajišťovat sám, nakonec jsme se domluvili, že náš tým profesionálů zajistí potřebnou koordinaci všech řemesel (truhlář, plynař, podlahář, zednické, malířské profese ap.), abychom vše stihli dokončit a předat do vánoc! Na uvedení do původního stavu po vysoušení byl velmi krátký čas (ca 16 dní), nakonec se vše podařilo stihnout včas.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením prací jsme se s klientem domluvili na veškerích postupech, součinnosti, ap., které budou v průběhu realizovány. Včetně připravy podrobného denního harmonogramu prací, aby na sebe jednotlivé činnosti přesně navazovaly, včetně technologických pauz.

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

Před vlastním vysoušením bylo nutné částečně demontovat kuchyňskou linku, ale zachovat z části její funkci, demontáž vinylové podlahy, zaměřit plísní zasažené části zad skříní, atd.

3/ Vysoušení

Vysoušení probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. Před navrtání podhy bylo detekováno podlahové topení termokamerou. Návrty jsou provedeny jen v mazanině, polystyren je vydlabán ručně. V průběhu vysoušení byla zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

4/ Po ukončení vysoušení byly obratem zahájeny kompletace - opravy pro uvedení do původního stavu (příprava podlahy pro pokládku vinylu, odpojení plynu, opravy omítek, pokládka vinylu, dem/mont kuchyně, nová pracovní deska, výmalba apod. ) broušení podlahy, nivelační stěrka - připrava před pokládkou vinylu, oprava prasklé mazaniny sponkováním

Vysoušení probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. Před navrtání podhy bylo detekováno podlahové topení termokamerou. Návrty jsou provedeny jen v mazanině, polystyren je vydlabán ručně. V průběhu vysoušení byla zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

5/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání)

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou.

Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.