asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení a sanace po vodovodní havárii, způsobené vytopením od sousedů


Následkem vytopení z bytu ve 2.NP, došlo k zatečení do podlah 2.NP, dále k protečení o patro níže a zasažení omítek a zatečení do skladby podlah v 1.NP, kde se nachází násyp (odhad 10-12m3 v nevykopaném stavu), který nelze vysušit, nelze zajistit cirkulaci vzduch pomocí turbín. Při prohlídce, před zahájením prací byly zhotoveny 2 sondy, v násypu naměřena vysoká vlhkost, ve skladbě stropu naměřena vzdušná vlhkost přes 70%. Zasaženy byly hlavně 2 místnosti (zejména ložnice a kuchyň). Před zahájením vysoušení bylo nutné vyklidit zasažené místnosti (ložnici a kuchyň). Majitelka nás kontaktovala na základě doporučení od svého známého, kde jsme vysoušeli, po nahlášení na pojišťovnu se postupně rozběhly veškeré práce, vysoušení a kompletace pro uvedení do původního stavu.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením veškerých prací bylo nutné vyklidit ložnici a kuchyň kpl., tyto práce zajistil zajistila majitelka.

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

V rámci přípravných praci DRYSTAR zajistil v obou místnostech demontáž kpl. skladby podlahy na klenbu, demontáž kuchyňské linky, odnos nábytku a oškrábíní zasažených stěn.

3/ Vysoušení

Vysoušení trámového stropu probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, klenby a zdivo pomocí kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. V průběhu vysoušení je zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

4/ Po ukončení vysoušení byly obratem zahájeny kompletace - opravy pro uvedení do původního stavu (příprava podlahy pro pokládku vinylu, odpojení plynu, opravy omítek, pokládka vinylu, dem/mont kuchyně, nová pracovní deska, výmalba apod. ) broušení podlahy, nivelační stěrka - připrava před pokládkou vinylu, oprava prasklé mazaniny sponkováním

(náhrada skledby podlahy násyp keramzitem, proloženo pásy OSB a vrchní vestava 2x OSB do kříže, oprava stropu, potažení perlinkou, nové štuky, pokládka PVC, oprava omítek a výmalba), Důsledkem škody byly zasaženy části rozvodů, bude prověřeno revizním technikem po vysušení.

5/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání)

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou. Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.