asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení a sanace po vodovodní havárii, způsobené proreznutím bojleru


Proreznutím bojleru ve spodní části, stáří 8 let, došlo k dlouhodobému úniku vody. Bojler je umístěn v technické místnosti, ve které je umístěna gula, která značné množství vody odvedla, ale přes velký únik stála voda v technické místnosti dlouho na podlaze (kde je dlažba) a přes spáry a poté přes dilatace natekla do souvrství podlah až na hydroizolaci a dále se rozlévala až do ca 65% půdorysné plochy RD. První projev, že je voda v souvrství podlah mimo technickou místnost se projevil vzlínající vlhkostí zdiva od podlahy na opačné straně domu. Voda na podlaze stála jen v technické místnosti. Majitel nás kontaktoval přes naší nonstop linku 1202 a po nahlášení na pojišťovnu se postupně rozběhly veškeré práce, vysoušení a kompletace pro uvedení do původního stavu.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením prací jsme se s klientem domluvili na veškerích postupech, součinnosti, ap., které budou v průběhu realizovány. Bylo nutné vše dobře připravit, vzhledem k různým profesím, které na sebe musely navazovat.

2/ Vysoušení

Vysoušení probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. Před navrtání podhy bylo detekováno podlahové topení termokamerou. Návrty jsou provedeny jen v mazanině, polystyren je vydlabán ručně. V průběhu vysoušení je zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

3/ Po ukončení vysoušení byly zahájeny kompletace – opravy pro uvedení do původního stavu

Vysoušení probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. Před navrtání podhy bylo detekováno podlahové topení termokamerou. Návrty jsou provedeny jen v mazanině, polystyren je vydlabán ručně. V průběhu vysoušení byla zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.(demontáž PVC, příprava podlahy pro pokládku PVC, demontáž obložkových zárubní, opravy omítek, pokládka PVC, dem/mont barového pultu, výmalba apod. ) broušení podlahy - připrava před pokládkou PVC v rolích pokládka PVC a zpětně montáž barového pultu a obložkových zárubní, výměna navrtané dlažby.

4/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou. Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.