asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení a sanace po vodovodní havárii, způsobené poruchou na vodovodním potrubí ve vedlejším domě


V důsledku prasklého vodovodního potrubí ve vedlejším domě ve sklepním prostoru došlo k vodovodní havárii a vylití značného množství vody do sklepního prostoru, kde voda stála delší dobu. Vzhledem k vysokým hodnotám vlhkosti bylo nutné na silné zdivo dodatečně použít výhřevné tyče. Ty jsou navrtány do cca 30-40 cm hloubky zdiva, dle celkové tloušťky zdiva. Vysoušení omítek a zdova probíhalo pomocí kondenzačních odvlhčovačů + ventilátorů zajišťujících optimální cirkulaci vzduchu a tím urychlení vysoušení. Vzhledem k nízké teplotě v prostoru sklepa bylo nutné instalovat elektrická topidla.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením prací jsme se s klientem domluvili na veškerích postupech, součinnosti, ap., které budou v průběhu realizovány.

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

Před vlastním vysoušením bylo nutné demontovat silně zasaženou omítku až na cihlu a to vzhledem k tomu, že voda stála na podlaze ca 1 den a zdivo bylo silně zasaženo, dále se demontovala betonová mazanina, která v dusledku šokdy v jedné místnosti popraskala.

3/ Po ukončení vysoušení byly zahájeny kompletace – opravy pro uvedení do původního stavu

(demontáž a montáž nové podlahy, opravy omítek, štukování, nátěr podlahy a výmalba)

4/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou. Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.