RealizaceVYSOUŠENÍ A SANACE PO VODOVODNÍ HAVÁRII, ZPŮSOBENÉ VYTOPENÍM OD SOUSEDŮ

ikona Vytopení od sousedů… - Drystar.cz

DRYSTAR zajistil kompletní servis při celkové realizaci od A-Z (přípravné práce-vysoušení-uvedení do původního stavu), rovněž pomohl při jednání s pojišťovnou.

Následkem vytopení z bytu ve 2.NP, došlo k zatečení do podlah 2.NP, dále k protečení o patro níže a zasažení omítek a zatečení do skladby podlah v 1.NP, kde se nachází násyp (odhad 10-12m3 v nevykopaném stavu), který nelze vysušit, nelze zajistit cirkulaci vzduch pomocí turbín. Při prohlídce, před zahájením prací byly zhotoveny 2 sondy, v násypu naměřena vysoká vlhkost, ve skladbě stropu naměřena vzdušná vlhkost přes 70%. Zasaženy byly hlavně 2 místnosti (zejména ložnice a kuchyň). Před zahájením vysoušení bylo nutné vyklidit zasažené místnosti (ložnici a kuchyň). Majitelka nás kontaktovala na základě doporučení od svého známého, kde jsme vysoušeli, po nahlášení na pojišťovnu se postupně rozběhly veškeré práce, vysoušení a kompletace pro uvedení do původního stavu.

Průběh realizace od první prohlídky na místě škody až po předání
(včetně průběžné fotodokumentace z realizace)

1/ Prohlídka na místě škody, zjištění rozsahu zasažení, měření vlhkosti a následně zpracování podkladů pro pojišťovnu (zprava z prohlídky, kalkulace na vysoušení)

Před zahájením veškerých prací bylo nutné vyklidit ložnici a kuchyň kpl., tyto práce zajistil zajistila majitelka.

2-01.png

2/ Přípravné práce - demontáže před zahájením vysoušení

V rámci přípravných praci DRYSTAR zajistil v obou místnostech demontáž kpl. skladby podlahy na klenbu, demontáž kuchyňské linky, odnos nábytku a oškrábíní zasažených stěn.

2-02.png

3/ Vysoušení

Vysoušení trámového stropu probíhalo pomocí vysokotlakých turbín, klenby a zdivo pomocí kondenzačních vysoušečů a ventilátorů. V průběhu vysoušení je zpracována kalkulace na uvedení do původního stavu, aby po ukončení vysoušení se mohly plynule rozběhnout práce na opravách.

2-03.png

4/ Po ukončení vysoušení byly zahájeny kompletace – opravy pro uvedení do původního stavu

(náhrada skledby podlahy násyp keramzitem, proloženo pásy OSB a vrchní vestava 2x OSB do kříže, oprava stropu, potažení perlinkou, nové štuky, pokládka PVC, oprava omítek a výmalba), Důsledkem škody byly zasaženy části rozvodů, bude prověřeno revizním technikem po vysušení.

2-04.png

5/ Předání hotového dokončeného díla zpět do užívání

2-05.png

Tato situace může potkat každého. Prasklé potrubí nebo poškozená přívodní hadička k rezervoáru, vodovodní baterii či pojistný ventil bojleru, přetékající vana apod. je z hlediska statistik přehled nejvíce se objevujících příčin vodovodních škod, které mohou znamenat velké problémy i hned pro několik bytů najednou.

Pokud se Vám nebo Vašim známím stane obdobná situace, obraťte se na nás, postará se o Vás zkušený tým profesionálů, který Vám poradí, jak v dané nepřijemné situaci postupovat, aby i u Vás průběh vysoušení a následných oprav proběhl v co nejkratším čase. Jsme partnery řady významných pojišťoven.

Působíme po celé ČR, kompletní služby pro Vás zajišťujeme od A- Z.

Váš tým profesionálů:

logo drystar no bg 3

 

 

Volejte non-stop:  phone 1202

Kontakt