asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Co je sušení aneb trocha teorie


Jako sušení se označuje běžný fyzikálně-chemický proces, při kterém se z materiálu nebo předmětu odstraňuje nežádoucí voda jejím odpařením do ovzduší. Tento proces je možné urychlit například zahřátím okolního vzduchu (případně jeho vystavením na slunce), zvětšením proudění okolního vzduchu (například umístěním do průvanu) nebo výměnou vlhkého vzduchu za suchý. Pro urychlení sušení se zpravidla používá k tomu určená technika a takový proces se provádí v uzavřeném prostoru.

Příklady způsobů sušení

  • Při zvýšení teploty vzduchu dojde ke zvýšení jeho nasákavosti. Nasycený vzduch se následně odvede z uzavřeného prostoru a přivede se do něj nový, chladnější (suchý). Zjednodušeně: topit, větrat.
  • Vzduch se přivede například do odvlhčovače, kde se na principu kondenzace nasátý vlhký vzduch ochladí a suchý vzduch je poté zpět vypuštěn do prostoru. Zkapalněná pára odtéká do nádobky, celý proces se následně opakuje.
  • Vháněním ohřátého a předsušeného vzduchu do skladby podlahy pomocí vysokotlakých turbín skrz vrtané otvory. Takto lze zachránit až celou skladbu podlahy bez nutnosti její výměny.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.