asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení nových podlah a podlahových potěrů před pokládkou


Vysoušení podlahových potěrů se provádí před pokládkou finálních podlahových krytin. Nejvyšší dovolená vlhkost potěru je stanovena normou a odvíjí se také od typu nášlapné vrstvy. Každý podlahář si sám ručí za způsobilost povrchu před položením pochozí vrstvy. Podlahář na svou odpovědnost nikdy nepoloží podlahu na nedostatečně vyschlý povrch. Proto může nastat situace, kdy je potřeba vysychání povrchu uspíšit, například z důvodu dodržení harmonogramu. 

Dejte si pozor na dodržení doby zrání betonových potěrů, které trvá několik týdnů! Přesný čas závisí na vlhkosti okolí, množství použité vody, tloušťce potěru a podobně. Při nedodržení postupu může vrstva potěru popraskat. Odborníci z firmy DRYSTAR vám ochotně poradí i v této problematice.

Tabulka: Nejvyšší dovolená vlhkost cementového potěru nebo potěru na bázi síranu vápenatého v hmotnostních % v době pokládky nášlapné vrstvy.

Nášlapná vrstva Cementový potěr Potěr na bázi síranu vápenatého
Kamenná nebo keramická dlažba 5,0 % 0,5 %
Lité podlahoviny na bázi cementu 5,0 % Nelze provádět
Syntetické lité podlahoviny 4,0 % 0,5 %
Paropropustná textilie 5,0 % 1,0 %
PVC, linoleum, guma, korek 3,5 % 0,5 %
Dřevěně podlahy, parkety, laminátové podlahoviny 2,5 % 0,5 %

ČSN 744505 - povolené hodnoty vlhkosti pro pokládku

Pokud dojde k nedodržení stanovených hodnot, hrozí riziko deformace a zničení položených krytin. Případně se může postupem času objevit plíseň. Následná oprava podlahových krytin bývá v takové situaci velmi často nemožná a musí dojít k demontáži, důkladnému vysoušení potěru a pokládce nové krytiny. A to samozřejmě znamená další výraznou finanční a časovou investici. 

Pro efektivní vysoušení podlah se k instalovaným odvlhčovačům přidávají ještě ventilátory podlahové, které urychlí cirkulaci vzduchu k odvlhčovači. Díky tomu se doba vysoušení zkrátí o zhruba 30 %. 

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.