asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení plochých střech a teras


Při vysoušení plochých střech a teras se v principu využívá stejná technologie jako u vysoušení podlahových izolací. Pokud dojde k zatečení vody do střešní konstrukce, není nezbytně nutná její kompletní demontáž a výměna izolačních vrstev, resp. kompletní skladby včetně izolace. Ostatně demontáž a zpětná montáž skladby ploché střechy je dražší než vysoušení. Pokud je to možné, je na místě vše řešit jako pojistnou událost. 

Zatečení vody do střešní konstrukce se řeší instalací vysokotlakých turbín, kde dochází k nucené cirkulaci souvrstvím střešního pláště. Před vysokotlaké turbíny se v případě potřeby může instalovat adsorpční odvlhčovač, který do turbín posílá předsušený vzduch zhruba do 10 % relativní vlhkosti (RH) a ta následně do skladby. Cirkulaci vzduchu lze posílit instalací turbín na odfukové otvory, eventuálně při větším množství vody ve skladbě lze předinstalovat vodní oddělovač, který vodu separuje. Ten se používá zpravidla na prvních 5-7 dní (dle zasažení).

Technologie vysokotlakých turbín pro nucené vysoušení (cirkulace vzduchu) je efektivním řešením, které vyžaduje minimální zásah do stávajícího střešního pláště. Zároveň se jedná o cenově dostupné řešení pro všechny skladby střešních konstrukcí. 

Měření vlhkosti v konstrukci plochých střech se provádí pomocí odporového měření izolovanými sondami v konstrukci střešního pláště na úrovni betonové stropní desky (respektive parotěsné fólie).  

Přes naši externí firmu dále zajišťujeme lokaci netěsností izolace plochých střech a teras. Do konstrukce, na které je třeba lokalizovat poruchu, se přivede tzv. „trasovací plyn“. Jedná se o směs 5 % vodíku a 95 % dusíku. Vodík jakožto vůbec nejlehčí prvek dokáže rychle pronikat vzhůru přes všechny materiály. Také vyniká nízkou viskozitou a mísitelností se vzduchem. Díky tomu je možné pomocí citlivého vodíkového detektoru velmi přesně lokalizovat místo, kde vodík ve zvýšené koncentraci proniká na povrch. 

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.