asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Vysoušení staveb a zdiva


Budovu ve fázi dokončování (nebo již dokončenou) zbavíme velké části přebytečné vlhkosti odborně provedeným stavebním sušením pomocí přístrojů k pronájmu. Nejčastěji se k tomuto účelu využívají kondenzační odvlhčovače. Více než na výkon přístroje je potřeba se soustředit na to, kolik vlhkosti dokáže uvolnit stavební materiál a při jaké teplotě.

Schopnost uvolňovat vlhkost se zvyšuje ohřevem a zvýšením cirkulace vzduchu v místnosti. Proto je vhodné spolu s odvlhčovači nasadit také ventilátory a topení. Při větším počtu přístrojů je důležité dbát na jejich správné zapojení do elektrické sítě, aby nedocházelo k jejímu přetížení. Tam, kam není možnost pravidelně docházet a vyprazdňovat nádoby s kondenzátem, dodáváme k odvlhčovačům čerpadla na odvod kondenzátu. Ten se odvádí do nejbližšího kanalizačního odtoku. 

Pracovníci firmy DRYSTAR mohou sušení zabezpečit komplexně od dodávky přístrojů a jejich osazení na míru, přes měření vlhkosti až po závěrečný odvoz techniky. Také je možné si zajistit dopravu a osazení samostatně a přístroje si vyzvednout u nás. Naši technici vás přitom rádi seznámí s tím, jak lze výhody stavebního sušení využít při vašem stavebnímu záměru. Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme. 

Dohodnout prohlídku

Urychlování stavebních procesů

Na fotografiích můžete vidět, jak stavba vypadala při zahájení, kdy byla silně zasažena vlhkostí. Po 14 dnech již byla vlhkost mnohem nižší. 

Stavební sušení zkracuje čas výstavby a tím umožňuje úsporu nákladů. Čím déle proces výstavby trvá, tím více se zvyšují náklady. Z toho důvodu se stavebníci někdy dostávají do časové tísně s ohledem na přísné termíny a pokuty za jejich překročení. Pokud se ale předepsaný čas přirozeného schnutí stavebních materiálů nedodrží, mohou zapříčinit velké škody. Také je možné, že sušení provedou pouze povrchově a zbytková vlhkost uvnitř nadělá při prvním topném období novým uživatelům velkou škodu v podobě plísní a vydutých parket. Jelikož v našem týmu najdete vyškolené a zkušené odborníky v oblasti vysoušení, dokážeme vám poradit, pomoct a najít vhodné řešení. V budovách, které jsou řádně vysušené, se snižuje riziko tvorby plísní a i topení je podstatně účinnější a úspornější. 

TIP: Jsme smluvními partnerery pojišťoven Kooperativa, ČPP, Allianz, dále dlouhodobě spolupracujeme s pojišťovnami Generali Česká pojišťovna, ČSOB, Uniqa, Direct a další. Díky tomu si nemusíte lámat hlavu jak postupovat s vyřizováním pojistných událostí spojených se sanací po havárii vody. Většinu administrativních úkonů vám pomůžeme vyřídit rychleji. 

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.