asistenční linka 1202

Drystar (SK)    Drystar (AT)

Měření vlhkosti


Při měření vlhkosti stavebních konstrukcí a materiálů využíváme dva typy měření - elektronické měření vlhkosti a CM měření vlhkosti.

Elektronické měření vlhkosti

Výhodou tohoto způsobu měření je fakt, že se jedná o zcela nedestruktivní řešení. Vlhkost na místě zjistíme prakticky okamžitě. Na druhou stranu nejsou výsledky tak přesné jako u chemického měření vlhkosti. Mezi elektronické měření vlhkosti se řadí odporové měření vlhkosti. 

Používáme GANN vlhkoměr HYDROMETTE RTU 600 se širokým záběrem měření vlhkosti a teploty v mnoha jejich formách v setu se zapichovací sondou M 20, teplotní a vlhkostní elektrodou RF-T 28, zásuvnými sondami M6, propojovacím kabelem a vodivou kontaktní pastou

TU 600 je kombinovaný elektronický čtyřnásobný měřicí přístroj k evidenci vlhkosti, stavby, vzduchu a teploty vybavený univerzální korekcí i pro měření různých druhů dřeva a automatickým vyrovnáním teploty. Multifunkční charakter přístroje Hydromette umožňuje připojení enormního množství (aktivních) elektrod, stejně tak jako používání všech elektrod založených na odporu, které měří vlhkost vzduchu a stavby. 

Obzvláště vhodný je tento měřicí přístroj i pro malíře, stavitele interiérů, pokladače parket, výrobce parket, dřevozpracující závody, technické sušení dřeva, stavební firmy, architekty, odborníky, firmy zabývající se obytnými stavbami a úřady pozemního stavitelství.

Měřili jsme vlhkost v dilatační spáře až na hydroizolaci. Suché znamená 15-20 jednotek digits, naměřili jsme ale 82,5 jednotek digits. U suchého zdiva naměříte cca 45-60 jednotek digits, v tomto případě jsme naměřili 152 jednotek digits. 

Po prohlídce a provedeném měření je zpracována zpráva, ve které je přehledně po místnostech zdokumentován stav měření.

CM měření vlhkosti

CM (neboli chemické) měření vlhkosti je druhé nejpřesnější měření po vypálení v peci. V porovnání s elektronickým měřením se jedná o destruktivní typ měření s nutností odebrání vzorku měřeného materiálu. Vlhkost však můžete zjistit přímo na místě měření. CM měření vlhkosti je obecně uznávanou metodou měření vlhkosti stavebních materiálů. 

Při tomto měření se odebírá vzorek z části stavebního materiálu, u kterého chcete určit obsah vody. Vzorek je nutné přesně odvážit, vložit jej do kovové nádoby společně s kovovými kuličkami a ampulkou karbidu vápníku. Nádoba se následně uzavře a silným zatřepáním se obsah smíchá. Po zhruba 10 minutách je možné přímo z manometru nebo výpočtu a grafu v tabulce určit vzniklý konstantní tlak.

S čím vám můžeme pomoci


Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme

Společnost Drystar s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.

Kontakt

  • K Pérovně 1513/10, 102 00 Praha
  • Asistenční linka: 1202

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.