Vysoušení staveb

Vysoušení

ikona Vysoušení staveb - Drystar.cz

Souhrn nejdůležitějších informací o vysoušení

Vysoušení všeobecně

Škody způsobené vodovodní havárií jsou pro všechny nepříjemné. Na základě toho je nutné zachovat klid a vypracovat si jednotlivé posloupnosti prací, které budou minimalizovat další škody. Veškeré tyto náležitosti se týkají nejen starších domů, bytů, ale i novostaveb. Společnost DRYSTAR Vám pomůže urychlit efektivně vysoušení zatečených prostor, řešení s pojišťovnou, uvedení do původního stavu (zednické, truhlářské práce, pokládky podlah, malování, revize atd.)

Jestliže dojde k vodovodní havárii, musíme zahájit jednotlivé kroky, které zamezí dalším škodám. Doporučujeme evidovat, dokumentovat, fotografovat zasažený nábytek, zařízení, prostory atd. Tato dokumentace je nutná pro další jednání s pojišťovnou.

Dále je nejnutnější zdokumentovat příčinu a opravu havárie!

Co je důležité vědět:

  • Volba správného typu vysoušeče a dalších vysoušecích zařízení
  • Postupy vysoušení jednotlivých zasažených prostor
  • Přirozené větrání

 

Vysoušení podlahových izolací, podlah, zdiva

Nejčastěji vysoušíme podlahové izolace, zdivo. Naši obchodní zástupci na základě prohlídky diagnostikují hodnoty vlhkosti v izolacích podlah, stropů, stěn. Detekujeme místa vzniku úniku vody, či vysoké hodnoty vlhkosti. Na základě těchto měření zvolíme správný postup vysoušení, počty zařízení.

vysouseni1.jpg
vysouseni2.jpg

nezávazná poptávka

časté dotazy

1/ Jak dlouho trvá vysoušení?

Průměrná doba vysoušení z již více jak dvacetileté praxe se v průměru pohybuje od 14 do 21 dní, vše záleží na stupni zasažení, jak dlouho docházelo k úniku vody, dále na skladbě podlah stropů apod. Pro bližší informace volejte prosím na naší zákaznickou linku 1202 a následně se Vám ozve technik.

2/ JAK VYSUŠIT ZDIVO?

Se zvýšenou vlhkostí Vám pomohou odvlhčovače/vysoušeče v kombinaci s ventilátory. Kondenzační vysoušeč nasává vlhký vzduch, který je následně kondenzován ve vodu a skapává do nádobky, ventilátory urychlí proces vysoušení o 30-40%. Vysoušeče mají hydrostat, kterým se dá nastavit požadovaná vlhkost, která je nadále udržována, vhodné i např. do sklepních prostor, kde není možné zajistit ventilaci nebo dochází trvale ke vzlínání zemní vlhkosti, tím se zamezí kondenzaci vodních par a vzniku plísní. Veškeré zařízení na půjčení naleznete v sekci půjčovna….

3/ Jaký je rozdíl mezi vysoušečem a odvlhčovačem?

V principu žádný, jedná se o ten samí přístroj, pro který se užívají oba výrazy.

Kontakt